
- Vi er veldig glad for å få selskapet og de ansatte inn i Terjesen gruppen. Sammen vil vi stå bedre rustet til å møte fremtidens behov i markedet, sier Per-Morten Lyngaas, daglig leder i Olaf B Terjesen AS. Foto: Ralf Haga
Sist oppdatert: 14-04-2026 Pressemelding
Terjesen kjøper opp Henriksen
Olaf B Terjesen AS har inngått avtale om kjøp av Henriksen Rørleggerbedrift AS.
Oppkjøpet er et strategisk steg for ytterligere å styrke selskapets posisjon i regionen og utvide kapasiteten innen rørleggertjenester for både privat- og bedriftsmarkedet.
Henriksen Rørleggerbedrift AS har over tid opparbeidet seg et solid omdømme for kvalitet, pålitelighet og faglig kompetanse.
Står bedre rustet sammen
- Gjennom oppkjøpet ønsker Olaf B Terjesen AS å bygge videre på denne kompetansen og samtidig tilby et bredere spekter av tjenester til kundene.
- Vi har stor respekt for kompetansen til de ansatte og ser verdi av å få flere dyktige kollegaer i Terjesen gruppen slik at vi kan lære av hverandre og utvikle oss til det beste for våre kunder og våre ansatte.
- Familien Krämer har over to generasjoner drevet en velrenommert bedrift og forvaltet selskapets historie som den eldste rørleggerbedriften i Vestfold på en veldig god måte.
- Vi er veldig glad for å få selskapet og de ansatte inn i Terjesen gruppen.
Sammen vil vi stå bedre rustet til å møte fremtidens behov i markedet, sier Per-Morten Lyngaas, daglig leder i Olaf B Terjesen AS.
Alle ansatte blir med videre
De ansatte blir med videre i virksomheten, noe som sikrer videreføring av kompetanse og relasjoner.
Kundene til Henriksen Rørleggerbedrift AS vil oppleve kontinuitet i leveranser og oppfølging, mens butikken på Råel blir flyttet, og slått sammen med Olaf B Terjesen sin butikk på Teie.
- Vi ser frem til å bli en del av Olaf B Terjesen AS.
- Dette gir oss nye muligheter for vekst og utvikling, samtidig som vi kan fortsette å levere de tjenestene kundene våre kjenner oss for, sier Torbjørn Krämer daglig leder i Henriksen Rørleggerbedrift AS.
Oppkjøpet trer i kraft fra 1. juli 2026 og partene ser frem til et tett samarbeid i tiden fremover.


